top of page

Hamburg - Heide Park - Berlin 2016

zwiedzanie miasta & wizyta w parku rozrywki

11 czerwca 2015 r. wyruszyliśmy na podbój Niemiec. Czterdziestoosobowa grupa młodzieży z I LO im. Księżnej Elżbiety wraz z opiekunami rozpoczęła swoją przygodę od zwiedzania Hamburga. Jedno z największych i najpiękniejszych niemieckich miast przywitało nas, przybyszy z Polski, cudowną słoneczną pogodą. Mieliśmy możliwość zwiedzenia najbardziej charakterystycznych miejsc i zabytków. Widzieliśmy Ratusz, Pomnik Pamięci,Wieżę telewizyjną  i port. Wizytę w Hamburgu zakończyliśmy relaksującym pobytem w  Parku Planten un Blomen podziwiając multimedialny pokaz fontanny światło i dźwięk. W godzinach popołudniowych wyruszyliśmy do Soltau, gdzie mieliśmy spędzić cały kolejny dzień w parku rozrywki Heide Park.

Po nocy spędzonej w Heide Camp wybraliśmy się na całodniową fantastyczną zabawę. Niewątpliwie w pamięci uczestników 
i opiekunów pozostanie przejażdżka na największej i najszybszej kolejce nazywanej popularnie Colossem (kolejka, która w 2003 roku została zapisana do księgi rekordów Guinnessa jako drewniana kolejka o największym kącie pierwszego spadku  61°, jej maksymalna prędkość  to 120 km/h). Około godziny 17.00 wróciliśmy do naszych kolorowych domków na kempingu.

Ostatni dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie. Mieliśmy jeszcze zaplanowane zwiedzanie Berlina. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Aleksanderplatz i wieży telewizyjnej. Widzieliśmy charakterystyczny Czerwony  Ratusz i Fontannę Czterech Rzek, Checkpoint Charlie – dawne przejście pomiędzy Berlinem Wschodnim  i Zachodnim, Miejsce Pamięci, Kolumnę Zwycięstwa, Bramę Brandenburską, Reichstag i siedzibę Kanclerz Angeli Merkel. Najważniejszym punktem w Berlinie była wizyta w Muzeum Techniki. Połączenie przeszłości ze współczesnością reprezentuje bombowiec Douglas C-47, mieszczący się na dachu, tuż nad wejściem 
do muzeum. Dla gości udostępniona jest powierzchnia 20 tysięcy metrów kwadratowych. Turyści mogą odwiedzić szesnaście stałych ekspozycji (dotyczących, między innymi, technologii wytarzania papieru, transportu miejskiego, browarnictwa czy przemysły farmaceutycznego), lub sprawdzić bogatą ofertę ekspozycji czasowych. Zbiory i sposób prezentacji zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zapewne jeszcze tu wrócimy.

W godzinach wieczornych 13 czerwca powróciliśmy do Szczecinka. Pożegnaliśmy naszego pilota pana Marcina i sympatycznych kierowców z Dany.

Uczestnicy:  uczniowie klas IA, IF,IC,IIA,IID

Opiekunowie: Alina Antoniak-Czajka, Anna Baryłowicz, Iwona Wilicka, Elżbieta Woźniak.

bottom of page